Login: Hasło:
Zaloguj
Nie pamiętam hasła
 • Karnawał
 • Świąteczna wyprzedaż
 • kasy sklepowe
 • pistolety
 • Auta z polskim modułem gł
 • Zestawy Lekarkie
 • Nowa lina traktorów
 • Lalki Dorotki
 • Banner 1
 • Banner 1
 • Pistolety i karabiny na w
Nazwa towaru
Kod kreskowy
Kod towaru

Nowości
SZUKAJ

AKTUALNOŚCI

Komunikat dotyczący zabawki rosnące zwierzątko - flaming

( 2020-01-24 )
,,SWEDE DEMUTH sp.j. z siedzibą w Poznaniu, informuje, że wprowadzona do obrotu zabawka rosnące zwierzątko - Flaming 9011B, kod EAN 5902496149582, nie spełnia wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 października 2016 r. w sprawie wymagań dla zabawek, z uwagi na rozszerzenie się o więcej niż 50% dwóch wymiarów zabawki po 24 godzinach moczenia w wodzie, co stwarza zagrożenie uduszenia użytkownika przez odcięcie mu dopływu powietrza w wyniku wewnętrznego zatkania, zaklinowania w ustach, gardle lub przy wejściu do dolnych dróg oddechowych. Ogłoszenie publikuje się w związku z prowadzonym postępowaniem przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów''.

Komunukat dotyczący zabawki bębenek oraz instrumenty

( 2019-11-15 )
,,SWEDE DEMUTH Spółka jawna z siedzibą w Poznaniu informuje, iż wprowadzone do obrotu dwie zabawki produkcji chińskiej: Bębenek, Nr katalogowy: 360, EAN: 5902496145775 oraz Instrumenty, Nr katalogowy: MTL808-1A, kod EAN 5902496149889 nie spełniają wymagań dla zabawek określonych w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 października 2016 r. w sprawie wymagań dla zabawek, z uwagi na to, że, w przypadku zabawki - Bębenek, pasek przymocowany do bębenka, przeznaczony do noszenia w całości lub częściowo na szyi, tworzący sztywną pętlę, nie jest wyposażony w elementy rozłączne ulegające odłączeniu, co stwarza ryzyko uduszenia dziecka na skutek owinięcia się paska wokół szyi, natomiast, w przypadku zabawki - Instrumenty, wchodzące w skład zestawu marakasy mają niewłaściwy kształt i rozmiar, co stwarza zagrożenie uduszenia dziecka w wyniku wewnętrznego zatkania przez część zabawki, zaklinowaną w ustach, gardle lub przy wejściu do dolnych dróg oddechowych. Ogłoszenie publikuje się w związku z prowadzonym postępowaniem przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów''.

Komunikat dotyczący zabawki bębenek oraz instumenty muzyczne

( 2019-07-17 )
,,SWEDE DEMUTH Spółka jawna z siedzibą w Poznaniu informuje, że zabawka, bębenek, nr katalogowy: YH898-00, EAN: 5902496145768, nie spełnia wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 października 2016 r. w sprawie wymagań dla zabawek, z uwagi na to, że pasek przymocowany do bębenka, przeznaczony do noszenia w całości lub częściowo na szyi, tworzący sztywną pętlę, nie jest wyposażony w elementy rozłączne ulegające odłączeniu, co może stwarzać ryzyko uduszenia się dziecka poprzez odcięcie dopływu powietrza wskutek owinięcia się wokół szyi oraz z uwagi na umieszczenie na zabawce ostrzeżenia ,,Ostrzeżenie! Nieodpowiednie dla dzieci poniżej 3 roku życia" wraz ze znakiem graficznym oraz informacją o szczególnym zagrożeniu, które są sprzeczne z przewidywanym użytkowaniem zabawki, określonym na podstawie jej funkcji rozmiarów i charakterystyki (zabawka ze względu na swoje funkcje i rozmiary jest przeznaczona przede wszystkim dla dzieci w wieku poniżej 36 miesięcy). SWEDE DEMUTH Spółka jawna z siedzibą w Poznaniu informuje ponadto, że zabawka instrumenty, nr katalogowy: 2014-2, EAN 5902496105113, z uwagi na fakt, że dwa marakasy wchodzące w skład instrumentów mają niewłaściwy kształt i rozmiar (ich uchwyt wystaje poza podstawę wzorników A i B), co biorąc pod uwagę możliwości użycia ich również jako grzechotki do zabawy przez dzieci zbyt małe żeby siadać bez pomocy, stwarza ryzyko uduszenia się dziecka poprzez odcięcie mu dopływu powietrza w wyniku wewnętrznego zatkania przez zabawkę zaklinowaną w ustach lub gardle, a także z uwagi na umieszczenie na zabawce ostrzeżenia ,,Ostrzeżenie! Nieodpowiednie dla dzieci poniżej 3 roku życia'' wraz ze znakiem graficznym oraz informacją o szczególnym zagrożeniu, które są sprzeczne z przewidywanym użytkowaniem zabawki, określonym na podstawie jej funkcji rozmiarów i charakterystyki (zabawka ze względu na swoje funkcje i rozmiary jest przeznaczona przede wszystkim dla dzieci w wieku poniżej 36 miesięcy). Ogłoszenie publikuje się w związku z prowadzonym postępowaniem przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów''.

Komunikat dotyczący zabawki grzechotka

( 0000-00-00 )
,,SWEDE DEMUTH Spółka jawna z siedzibą w Poznaniu informuje, iż wprowadzona do obrotu zabawka produkcji chińskiej - Grzechotka JL-8656, kod EAN 5902496143924 nie spełnia wymagań dla zabawek określonych w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 października 2016 r. w sprawie wymagań dla zabawek, z uwagi na to, że w wyniku badania, pękła obudowa plastikowej kuli zawierająca małe, grzechoczące elementy, które, w przypadku połknięcia, stwarzają zagrożenie udławienia lub uduszenia się dziecka, a także ze względu na nieodpowiedni kształt grzechotki, co stanowi niebezpieczeństwo uduszenia dziecka w wyniku wewnętrznego zatkania przez część zabawki, zaklinowaną w ustach, gardle lub przy wejściu do dolnych dróg oddechowych. Ogłoszenie publikuje się w związku z prowadzonym postępowaniem przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów''.